Młodzi przyrodnicy z wizytą online w CEEiRJ w Szczecinku

Uczniowie klasy drugiej uczestniczyli w zajęciach online zorganizowanych przez Centrum Edukacji i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku. Przewodnim tematem zajęć była  energia pochodząca z wnętrza Ziemi. W czasie prezentacji uczniowie poznali budowę wewnętrzną Ziemi. Poznali również budowę i rodzaje wulkanów oraz miejsca, w których występują. Z uwagą wysłuchali informacji o wulkanach znajdujących się na innych obiektach Układu Słonecznego. Zapoznali się z informacjami dotyczącymi  jezior wulkanicznych oraz dowiedzieli się, jaki  wpływ mają wulkany na atmosferę i klimat Ziemi. Ciekawostki dotyczyły informacji o największych i najwyższych wulkanach na Ziemi. Największą atrakcją była praktyczna część zajęć przedstawiająca eksperyment „Wybuchający wulkan”. Zaprezentowany eksperyment rozbudził wyobraźnię i ciekawość świata najmłodszych uczniów, którzy postanowili samodzielnie wykonać zaprezentowane doświadczenie. Uczniowie oczekują na kolejne zajęcia online, które będą odbywały się cyklicznie.

Wychowawca Kamila Jakubowska

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.