Bądźmy uczciwi w stosunku do samego siebie – wtedy będziemy uczciwi wobec każdego

Czy jesteśmy uczciwi? Uczniowie klasy III zadali sobie to pytanie na jednej z lekcji języka polskiego. Były odpowiedzi pozytywne, ale czasami zabrakło nam odwagi, żeby przyznać się do prawdy, że jednak nie zawsze i czasami bardzo nieświadomie jesteś jednak nieuczciwi. Prezentacja kilku historyjek pozwoliła nam omówić kwestię uczciwości w stosunku do drugiego człowieka.  Porozmawialiśmy  o tym, jak  stajemy przed trudnymi wyborami i w łatwy, ale niestety nieuczciwy sposób możemy osiągnąć jakąś korzyść lub przyjemność, czasem uniknąć czegoś przykrego. Postępując uczciwie, możemy czasem pozornie coś stracić jednak warto wybrać to drugie rozwiązanie. Jesteśmy wtedy w porządku nie tylko w stosunku do innych, ale też do samego siebie. Możemy być  wtedy dumni, że postąpiliśmy zgodnie z zasadami, nie sprawiając przykrości innym osobom. Na lekcji uświadomiliśmy sobie jak ważna jest uczciwość w stosunku do samego siebie. Uczciwości uczyliśmy się również w praktyce – grając w gry planszowe oraz bawiąc się w robienie zakupów.

Wychowawca klasy III

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.