Czy warto być uczciwym?

Warto otaczać się ludźmi uczciwymi. Zapewniają nam poczucie bezpieczeństwa i uczą właściwych zachowań. Uczciwość stanowi podstawę wszystkich innych wartości, którymi kierujemy się  w życiu codziennym. W ramach realizacji szkolnego programu profilaktyczno – wychowawczego, nad praktycznym znaczeniem tej wartości dyskutowali na zajęciach wychowawczych uczniowie  kl. VIII. Obejrzeli film przybliżający właściwe zrozumienie tego pojęcia. Przedstawili sytuacje  z życia codziennego, w których ludzie zachowują się uczciwie i nieuczciwie. Analizując słowa Władysława Bartoszewskiego „Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto” , określili korzyści i straty wynikające z postawy uczciwości oraz ustalili w stosunku do kogo powinniśmy ją stosować.  Myślę, że zrealizowane zajęcia zmotywują młodzież do podejmowania właściwych decyzji w różnych sytuacjach życiowych.  

Anna Turkowska

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.