Dzień matematyki w klasie III

Dzień matematyki pod znakiem zadań, łamigłówek, liczenia, ważnienia, mierzenia. Tego dnia króluje matematyka, szczególnie uwielbiana w  klasie III przez chłopców. Wtedy szybkie liczenie można zaprezentować niemal w każdym zadaniu i pochwalić się tak znakomitym kunsztem matematycznym. Chłopcy udowodnili, że matematykę można lubić a i dziewczyny do wspólnego liczenia zachęcili.  Wszelkie wagi, miarki, liczydła , monety, banknoty, kostki , figury i odważniki cieszyły się tego dnia szczególnym wyróżnieniem. Każdy uczeń mnożył, dzielił,  dodawał , odejmował i starał się, aby zawsze wyszło poprawnie. Wspólna zabawa okazałą się świetnym sposobem zaprezentowania matematyki w praktyce.

Wychowawca klasy III

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.