Smog i jego szkodliwe działanie – zajęcia ekologiczne w Centrum Edukacji i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku

Uczniowie klasy drugiej uczestniczyli w zajęciach online zorganizowanych przez Centrum Edukacji i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku. W czasie prezentacji uczniowie poznali pojęcie smogu, źródła i rodzaje zanieczyszczeń powietrza oraz ich wpływ na środowisko. Poznali sposoby poprawy jakości powietrza, jak również dowiedzieli się, jakie źródła energii są wykorzystywane obecnie na świecie. Z uwagą wysłuchali  informacji o biopaliwach, źródłach geotermicznych, energii słonecznej, energii wiatru oraz wody. Zadawali pytania dotyczące sposobów wykorzystania wiatru, wody i Słońca do produkcji energii i ciepła. Największą atrakcją była praktyczna część zajęć przedstawiająca eksperymenty dotyczące  sposobów wykorzystania  źródeł energii. Udział w zajęciach pozwolił uczniom pogłębić zainteresowania przyrodnicze w zakresie ochrony środowiska oraz zainspirował do dalszego poznawania zasad ekologicznego życia.

Wychowawca Kamila Jakubowska

 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.