Uczciwość bywa trudna – rozmowy 6-latków

W miesiącu marcu dzieci rozmawiały na temat uczciwości. Zastanawiały się, czy bywa trudna. Na podstawie historii Pinokia, drewnianego pajacyka wyjaśniały znaczenie powiedzenia „kłamstwo ma długi nos, a krótkie nogi”Dzieci wysłuchały wierszy „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci” Juliana Tuwima i „Kłamczucha” Jana Brzechwy. Przedszkolaki zastanawiały się, dlaczego nie należy kłamać i jakie są konsekwencje kłamstwa. Poznały także przysłowia o kłamstwie. W zabawie „głuchy telefon” przekonały  się w jaki sposób rodzą się plotki. Następnie „Krasnoludki” wspólnie stworzyły „kwiat uczciwości”. Na poszczególnych płatkach zapisywały postawy i wartości, które wiążą się z uczciwością. Dzieci zwróciły uwagę jak ważna jest w życiu uczciwość –  pozytywna cecha wewnętrzna każdego człowieka.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.