Co to znaczy być uczciwą osobą?

Uczciwość jest jedną z najważniejszych wartości w naszym życiu, co szczególnie uwidacznia się w relacjach z innymi ludźmi. Co to znaczy być uczciwym? Na to pytanie szukaliśmy odpowiedzi z uczniami kl. I – III uczęszczającymi na świetlicę szkolną. Nasze dzieciaki podały mnóstwo przykładów uczciwych zachowań i cech uczciwego człowieka. Swoje propozycje kolejne osoby zapisywały kolorową kredą na ścianie. Powstała z tego niezła mozaika. Przeanalizowaliśmy wszystkie propozycje, dokonaliśmy uogólnień i stworzyliśmy  Kodeks Uczciwego Ucznia. Będzie długo wisiał na naszej tablicy, by nam  przypominać o  tej  ważnej wartości. Kodeks zamieszczamy w galerii.

Uczniowie klas IV-VIII, którzy niestety nadal przebywają na zdalnej nauce, również podczas spotkania na Teamsie wypowiadali się czym dla nich jest uczciwość. Dla Was uczciwy człowiek to taki, który szanuje cudzą własność, jest niezdolny do oszustwa, szczery i szczęśliwy. Uczciwa osoba jest mniej zestresowana, ma więcej przyjaciół, jest wolna, odważna i radosna.

Cieszymy się że mogliśmy z Wami podyskutować na ten temat i dziękujemy Wam za zaangażowanie i współpracę.

Joanna Żandarska, Maria Barys, Katarzyna Stępień

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.