Dzień Patrona w naszej szkole

W tym roku – roku pandemii i nauki zdalnej –  inaczej niż zwykle obchodziliśmy Dzień Patrona. Nie było tradycyjnego apelu, dnia galowego, ani pocztu sztandarowego, ze sztandarem, na którym widnieje postać naszego patrona – Tadeusza Kościuszki. Zostaliśmy zmuszeni do skromniejszych obchodów tego dnia, niż co roku.
24 marca uczniowie naszej szkoły obejrzeli film przedstawiający postać naszego patrona. Zapoznali się z jego bohaterskimi czynami, zarówno w Stanach Zjednoczonych w trakcie wojny o niepodległość, jak i podczas ratowania od zguby naszej Ojczyzny. Po obejrzeniu filmu uczniowie kolorowali przygotowaną wcześniej kolorowankę, przedstawiającą postać Kościuszki. Następnie nauczyciele przeprowadzili krótką pogadankę na temat patriotyzmu i poświęceń wobec własnej Ojczyzny.

Z tej okazji również, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Tadeusz Kościuszki w Turowie z wielkim zaangażowaniem przystąpili do konkursu o patronie szkoły. Klasy I-III  brały udział w konkursie plastycznym pod tytułem „Tadeusz Kościuszko – patron mojej szkoły”. Wielu uczniów przygotowało prace konkursowe, spośród których komisja konkursowa z trudem wyłoniła najpiękniejsze prace naszych artystów:
I miejsce – Szymon Pieczarski – klasa II
II miejsce – Maja Dana – klasa I
III miejsce – Antoni Lech – klasa I
Wyróżniono również prace:
Jarosz Dagmara, Skonieczna Michalina, Sepioło Pola, Ćwikliński Filip, Łosek Julianna i  Smółka Malwina

Klasy IV-VIII brały udział w konkursie na prezentację multimedialną pod tytułem „Miejsca upamiętniające Tadeusza Kościuszkę”. Otrzymaliśmy wiele pięknych i ciekawych prezentacji, z których komisja konkursowa wyłoniła prace następujących uczniów:
I miejsce –Maja Pawlak– klasa VII
II miejsce –Kamil Buczyński– klasa VI
III miejsce –Oskar Tomczak– klasa V
Wyróżniono również prace:
Sandra Subkowska i Dominika Subkowska

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział.

M.W

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.