Światowy Dzień Zdrowia 2021

7 kwietnia  obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Celem tego święta jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej istotne problemy zdrowotne. W tym roku  Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest pod hasłem: „ Budowanie sprawiedliwszego i zdrowszego świata”. Motyw przewodni  związany jest z obecną sytuacją epidemiologiczną i działaniami związanymi z ochroną zdrowia. Uczniowie klasy drugiej aktywnie włączyli się w obchody Światowego Dnia Zdrowia. Wykonali prace plastyczne „ Żyj zdrowo i kolorowo” z hasłami promującymi zdrowie. Z zainteresowaniem obejrzeli prezentacje multimedialne o zdrowym odżywianiu. Samodzielnie opracowali przykładowy jadłospis. Przygotowali również propozycje zabaw sportowych na świeżym powietrzu  w związku z tym, że aktywność ruchowa, ćwiczenia fizyczne i uprawianie sportu jest niezbędnym elementem zdrowia.

Wychowawca Kamila Jakubowska

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.