23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

„Czytanie książek to najlepsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła” – Wisława Szymborska.

Nie można ominąć tak wyjątkowego dnia jak Dzień Książki i nie pochylić się nad tym tematem przynajmniej na jednej godzinie lekcyjnej. Uczniowie klasy III, w tym szczególnym dniu, uczestniczyli w konkursie recytowania wierszy, obejrzeli film na temat powstawania książek i przeprowadzili dyskusję o swoich najciekawszych pozycjach literatury dziecięcej. Dzieci bardzo chętnie doradzały sobie, wychwalały swoje zbiory i zachęcały do czytania. Mają też propozycje dla tych uczniów naszej szkoły, którzy w słoneczną wiosenną pogodę znajdą ochotę, żeby poczytać. 

Wychowawca Brygida Steffen

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.