Życie na mokradłach – zajęcia ekologiczne w klasie drugiej

Uczniowie klasy drugiej uczestniczyli w ciekawych zajęciach ekologicznych o roli mokradeł na naszej planecie. Poznali miejsca, w których występują mokradła – dlaczego powstały oraz jaka jest ich rola dla całej przyrody i ludzi, a także czym jest bioróżnorodność. Z zainteresowaniem wysłuchali informacji dotyczących kluczowych funkcji mokradeł w przyrodzie. Dowiedzieli się, że mokradła zatrzymują wodę w środowisku, biogeny i zanieczyszczenia, zmniejszają efekt cieplarniany. Podczas prezentacji multimedialnej poznali wiele gatunków roślin i zwierząt, które występują na terenach podmokłych. Udział w zajęciach pozwolił uczniom pogłębić zainteresowania przyrodnicze oraz uświadomił, że ochrona mokradeł to wspólny interes nas wszystkich.

Wychowawca Kamila Jakubowska

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.