Dzień Książki w przedszkolu

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki, dzień promocji czytelnictwa. W naszym przedszkolu książka towarzyszy dzieciom każdego dnia. Przedszkolaki poznały budowę książki oraz zapoznały się z etapami jej powstawania. Dowiedziały się jak nazywają się miejsca, w których można spotkać mnóstwo książek. Dzieci wiedzą już w jaki sposób należy dbać o książki. Maluszki pomogły swojej pani w opiece nad książkami chętnie układając je na swoich półeczkach. Przedszkolaki brały udział w zabawach i quizach, które sprawdzały ich wiedzę o bohaterach ulubionych bajek. Na wieczorne czytanie bajeczek w domu dzieci zrobiły zakładki do książek. Taki dzień to świetna okazja, aby pokazać na czym polega magia ukryta w książce.

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.