Przedszkolaki świętują Dzień Ziemi

Jak co roku 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Jest to dobry czas, żeby przypomnieć naszym najmłodszym uczniom jak żyć ekologicznie. Właśnie w tym dniu wszystkie przedszkolaki zastanawiały się co mogą zrobić dla naszej planety, jak ją chronić aby była czysta, zdrowa i piękna. Odwiedziliśmy kącik do segregacji śmieci, który mieści się w naszej szkole. Tam dzieci same mogły zobaczyć jak prosta jest segregacja śmieci. Wiedzę, którą zdobyli podczas rozmowy z wychowawcą mogli wykorzystać w kartach pracy. Przedszkole wzięło również udział w ekologicznej konferencji, gdzie dzieci sprawdzały swoją wiedzę na temat dbania o Ziemię. Na koniec przedszkolaki ułożyły kodeks ekologa. Wszystkie dzieci zobowiązały się, że będą go przestrzegać.

 

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.