Jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami- rozmowy przedszkolaków o naszej Ojczyźnie

Majowe święta były doskonałą okazją do przypomnienia wiadomości o naszej Ojczyźnie we wszystkich grupach przedszkolnych. Przedszkolaki z zaciekawieniem obejrzały prezentację o Polsce. Wspólne rozmowy, układanie puzzli, ,,burza mózgów” pogłębiły wiedzę naszych maluszków .Poszukiwanie odpowiedzi na pytania Jak nazywa się nasza Ojczyzna? Jak wygląda nasza flaga? Jak wygląda godło Polski? Jak nazywa się nasza stolica, czy też najdłuższa rzeka w Polsce? nie sprawiły dzieciom większych problemów. Nasze maluchy szybko znajdowały odpowiedzi na pytania. Na zajęciach przypomnieliśmy brzmienie hymnu Polski, rozmawialiśmy również o postawie na baczność podczas hymnu. Rozbudzanie poczucia tożsamości narodowej i szacunku do narodowych symboli jest ważnym elementem w naszym przedszkolnym życiu. Tym bardziej cieszy fakt, dużego zainteresowania  Ojczyzną przez naszych przedszkolaków. Swoje emocje dzieci wyraziły w pracach plastycznych. Maluchy z ogromnym zaangażowaniem wykonały różnorodne prace plastyczne związane z naszą Ojczyzną, Oczywiście wszystkie prace wykonywane były w barwach naszego kraju. Na tablicach przedszkolnych pojawiły się biało-czerwone flagi, godło Polski oraz biało czerwona mapa naszej Ojczyzny. Nasze przedszkolaki na zakończenie zajęć pięknie wyrecytowały wiersz ,,Kto Ty jesteś? W. Bełzy oraz jednogłośnie stwierdziły, że są dumne z tego, że są Polakami. Jesteśmy pod wrażeniem  naszych maluszków. Przecież już wkrótce nasza Ojczyzna będzie w ich rękach.

Wychowawczynie Oddziałów Przedszkolnych

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.