Narodowe Czytanie

              Za nami kolejna edycja Narodowego Czytania. Nasza szkoła wzięła udział już w X edycji akcji, ponieważ chętnie włączamy się w inicjatywy promujące czytelnictwo. Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania „ Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.  Mimo iż lektura jest przeznaczona dla starszych uczniów, jednak przesłanie moralne jest zrozumiałe dla wszystkich- złe uczynki i zachowania należy potępiać i eliminować.

Z biblioteki publiczno-szkolnej udostępnione zostały książki, aby słuchacze – uczniowie klas mogli śledzić czytany tekst. Obszerne fragmenty odczytali również sami uczniowie korzystając z rzutnika na  ekran. Przy okazji przypomnieliśmy sobie i utrwaliliśmy charakterystyczne cechy dramatu jako rodzaju literackiego.

             Czekamy na następną edycję za rok.

 

Mariola Stefaniak, Maria Barys

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.