Nasza jesienna twórczość

Nasza świetlica to miejsce, gdzie dziecko ma się czuć dobrze – odpocząć po zajęciach, rozwijać swoje pasje, zdolności….Ale przede bezpiecznie spędzić czas przed i po lekcjach.  By wszyscy dobrze się czuli, ustaliliśmy zasady zachowania i uczymy się ich przestrzegania.

 We wrześniu tematem przewodnim naszych prac była jesień…Uczniowie  wykonywali prace plastyczne o tej tematyce. Były to kolorowe liście, jesienne drzewa, grzyby jadalne i muchomorki – wykonane różnymi technikami. Wszystkie prace znalazły swoje miejsca na gazetkach ściennych i zdobią nasze sale. Atrakcją było również wyjście do pobliskiego lasku, gdzie dzieci zbierały szyszki, żołędzie i liście. Z uzbieranych materiałów  wykonywały kolorowe koszyki pełne darów jesieni. Dzieci zostały zapoznane również z grzybami jadalnymi i niejadalnymi.

Prace plastyczne, twórcze i manualne zabawy w istotny sposób wzbogacają osobowość dziecka. To bardzo dobry trening dla małych rączek. Zabawy te pomagają pobudzać dziecięcą fantazję, a także rozwijają umiejętność obserwacji i poczucie estetyki. Uwalniają kreatywność  i uczą młodego artystę staranności, skupienia i dokładności

Nie zaniedbywaliśmy również aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i wykorzystywaliśmy każdy przebłysk słoneczka, by wyjść na plac zbaw i boisko szkolne.

Katarzyna Stępień, Maria Barys

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.