Twoja Godzina Kodowania w Europejskim Tygodniu Kodowania

„Twoja Godzina Kodowania” jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania nad którym swój patronat objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Akcja „Twoja Godzina Kodowania” ma na celu popularyzowanie i zachęcanie uczniów do nauki programowania. Programowanie uczy logicznego myślenia, konsekwentnego dążenia do celu, planowania oraz cierpliwości.
W ramach akcji „Twoja Godzina Kodowania” uczniowie z klasy II i III oraz IV-VIII przystąpili do kodowania. Godzina Kodowania organizowana jest w naszej szkole co roku, w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej. Włączamy się tym samym do akcji  przygotowywanej przez Code.org – organizację non-profit, na portalu której znajduje się baza bezpłatnych kursów do nauki programowania, skierowanych do różnych grup wiekowych.
Uczniowie naszej szkoły z dużą przyjemnością powitali tą akcję i z dużym entuzjazmem przystąpili do kodowania. Spontanicznie podjęli również rywalizację na tle klasy, o to kto skończy kodowanie pierwszy. Było wiele radości, ale również wyzwania – szczególnie na najwyższych poziomach.

M.W

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.