XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Kolejny raz, czyli 1 października w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Celem tej akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Przygotowania do akcji trwały cały tydzień. Podczas zajęć techniki i plastyki uczniowie wykonywali model sówki 3D, a na matematyce przypominali tabliczkę mnożenia. W piątek tabliczka mnożenia była już obecna na wszystkich zajęciach. Uczniowie klas 3-8 zdawali egzamin z tabliczki mnożenia, Ci którzy bezbłędnie zdali egzamin otrzymali Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia. Tego dnia na matematyce uczniowie rozwiązywali zadania dotyczące tabliczki mnożenia: odszukiwali działania z tabliczką mnożenia w wykreślankach, grali w „Ja mam, kto ma?”, KABOOM, koło fortuny, korzystali z aplikacji Kahoot, rozwiązywali łamigłówki i pracowali metodą stacji zadaniowych. Młodsi uczniowie oraz przedszkolaczki kolorowali logo ŚDTM – sówkę. Patrol ekspertów tabliczkowych sprawdzał też wiedzę tabliczkową nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych szkoły. Udało się im też sprawdzić tabliczkową wiedzę Pani Dyrektor Ilony Kaźmierskiej i Pana Wójta Ryszarda Jasionasa – egzamin zdali bezbłędnie. Gratuluję Mistrzom, dziękuję wszystkim za udział. Do zobaczenia za rok.

Joanna Wajda

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.