Makaronowe Love – czyli zabawy sensoryczne i eksperymenty u przedszkolaków z okazji Dnia Makaronu

Jak powstaje makaron? Co można zrobić z makaronu? Ulubione makaronowe potrawy -to pytania na które nasze przedszkolaki szukały odpowiedzi z okazji Dnia Makaronu.

Zabawy makaronowe były dla przedszkolaków ogromną frajdą. Oprócz licznych wrażeń wzrokowych i dotykowych, dzieci miały możliwość segregowania makaronu, mieszania kształtów i układania mandal z makaronem w roli głównej.

Świetną zabawą dla naszych przedszkolaków okazało się barwienie makaronu. Z kolorowego makaronu powstawały przepiękne korale dla Ukochanych Mam, jesienne drzewka i wiele innych ciekawych prac plastycznych.

Dzieci zachwycone były także makaronowym basenem. Maluchy przesypywały makaron, nakładały do kubeczków. Przepiękne makaronowe wyklejanki zdobią nasze przedszkolne sale. Do makaronowych eksperymentów maluchy przystępowały z ogromną ciekawością i zapałem. Dzień Makaronu w naszym przedszkolu był wspaniałą zabawą i dostarczeniem wiedzy o makaronowych ciekawostkach naszym przedszkolakom.

Wychowawczynie Oddziałów Przedszkolnych

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.