Spotkanie z policjantem

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to temat spotkania z funkcjonariuszami KP Policji, które miało miejsce 27 października w naszej szkole. Jego celem było poszerzenie kompetencji uczniów klas I-III  w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach drogowych. Policjanci zwracali uwagę na bezpieczeństwo na drodze oraz zagrożenia wynikające z nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu ćwicząc zasady poruszania się pieszych z wykorzystaniem  sygnalizacji świetlnej. Przypomniano zasady poruszania się rowerem po drodze oraz zasady spotkania z nieznajomym psem. Dzieci chętnie dzieliły się swoją znajomością przepisów dotyczących ruchu pieszych, przewożenia dzieci w samochodzie, zalet noszenia elementów odblaskowych i bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze.

Świadomość odpowiedzialności za swoje postępowanie może ustrzec przed przykrymi konsekwencjami. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza zaowocuje większą odpowiedzialnością uczniów i posłuży ich lepszemu przygotowaniu do życia. 

Wychowawczynie klas I-III

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.