Konkurs „Czytam, rozumiem, wiem”

       28 października 2021r. odbył się w naszej szkole, już po raz kolejny, konkurs czytania ze zrozumieniem „Czytam, rozumiem, wiem”. Celem konkursu jest umożliwienie uczniom sprawdzenia poziomu umiejętności czytania tekstu ze zrozumieniem oraz odniesieniu sukcesu w tej dziedzinie, ponieważ umiejętność ta odgrywa wielką rolę w powodzeniu szkolnym i życiowym ucznia.

       Do czytelniczych zmagań przystąpiło16 uczniów klas VI- VIII. Uczestnicy tegorocznego konkursu zmierzyli się z odczytaniem informacji z tekstu popularnonaukowego dotyczącego dzieciństwa i młodości Marii Skłodowskiej-Curie. Ku zaskoczeniu organizatorek konkursu, najwięcej problemów sprawiło uczniom poprawne zaadresowanie koperty do rodziców  Marii Skłodowskiej-Curie na podstawie rozsypanych informacji zamieszczonych w analizowanym tekście. Zapewne wysyłanie tradycyjnych listów przeszło już do lamusa, ale zamawianie przeróżnych artkułów w sklepach internetowych kwitnie w najlepsze. Tu też trzeba poprawnie podać swój adres. Pamiętajmy, każda zdobyta umiejętność kiedyś się w życiu przydaje. Dla przypomnienia – wszyscy uczniowie w klasie IV uczą się poprawnie adresować koperty. Przydatna informacja – wzór adresowania listów znajdziemy na każdej poczcie. Cieszy nas fakt, iż większość uczniów poprawnie wskazała  polskich  laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

Przypominamy, są to:

Henryk Sienkiewicz – 1905r.

Władysław Reymont – 1924r.

Czesław Miłosz – 1980r.

Wisława Szymborska  – 1996r.

Olga Tokarczuk – 2018r.

 

Oto zwycięzcy tegorocznej edycji:  

I miejsce – Lena Jabłońska

II miejsce – Miłosz Fornal

III miejsce – Maciej Jarosz    

Już teraz zapraszamy na kolejny konkurs polonistyczny –  Potyczki z językiem polskim, który odbędzie się 23 listopada.

Maria Barys, Mariola Stefaniak

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.