Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada i to właśnie tego dnia do naszych klas zawitała bajkowa atmosfera. Uczniowie klasy I – III odwiedzili Publiczną Bibliotekę w Turowie, gdzie brali udział w zabawie wymagającej wykazania się znajomością treści bajek. Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, oraz zabawy ruchowe. Uczniowie mieli też okazję zagłosować na swoje ulubione bajki, te czytane i oglądane. Dzień zakończył się wspólnym czytaniem bajek. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. 

Wychowawczynie klas I-III

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.