A w naszej świetlicy szkolnej – jak zawsze – barwnie i wesoło.

W ramach zajęć świetlicowych uczniowie pod opieką pani Katarzyny Stępień i Marii Barys poznawali polskie tradycje świąt zadusznych, wykonywali lampiony, znicze oraz zaangażowali się w przygotowanie gazetek.

14 października obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej, czyli święto wszystkich pracowników oświaty. W związku z tym wychowankowie  poznawali, na czym polega praca  pracowników naszej szkoły, wymieniali cechy, jakie powinien, ich zdaniem, mieć dobry pedagog, a także, z własnej inicjatywy, wykonali kartkę z życzeniami dla wszystkich pracowników szkoły. 

Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi, włączając się w szkolne obchody tego święta, a także rozwijając poczucie przynależności narodowej, postanowiliśmy w naszej świetlicy uczcić Święto Niepodległości poprzez różnorodne formy zajęć.

Uczniowie wypowiadali się na temat patriotyzmu, słuchali pieśni patriotycznych, a podczas zajęć plastyczno – technicznych wykonali flagi i godła Polski, mapy Polski , biało-czerwone serca i liście, które malowali farbami i kolorowali kredkami i wyklejali bibułą. Dzieci wykonały także biało – czerwone kotyliony, którymi przyozdobią swoje stroje w czasie uroczystości szkolnych i lokalnych.

Katarzyny Stępień i Marii Barys

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.