Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada wracamy pamięcią do dnia, w którym Polacy odzyskali skarb bezcenny niepodległość.  W piątek 12.11.2021r. w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Święta Odzyskania Niepodległości. Ze względu na czas pandemii zrezygnowaliśmy z tradycyjnego apelu z występami, a zastąpiliśmy je kameralnym występem uczniów, który został nagrany i obejrzany przez wszystkich uczniów w wyznaczonym czasie. Apel rozpoczęliśmy wprowadzeniem pocztu sztandarowego oraz odśpiewanie w ramach ogólnopolskiej akcji „ Szkoła do hymnu” czterech zwrotek „ Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie uczniowie klasy VII przedstawili dzieje naszej Ojczyzny, wyrecytowali wiersze C.K.Norwida oraz K.K. Baczyńskiego, Julia Brajer zaśpiewała piosenkę Jana Pietrzaka „ Jest taki kraj”,a  uczeń klasy V Miłosz Sepioło pięknie zagrał na trąbce pieśń „ My, pierwsza brygada”. W międzyczasie wszystkie klasy pod opieką wychowawców utrwalali sobie  historię naszego kraju, uzupełniali karty pracy i wykonywali plakat obrazujący czas, w którym obecnie żyjemy i ” Współczesnego patriotę”.  Zorganizowane zajęcia kładły nacisk na znaczące  powiedzenie Józefa Piłsudskiego: „Naród, który traci pamięć, przestaje być narodem”. Musimy pamiętać, że wolność nie jest nigdy dana raz na zawsze. My, żyjący w niepodległym kraju mamy obowiązek pamiętać o tych wszystkich, którzy przelewali krew i ginęli za naszą Ojczyznę i Jej wolność.

O wolności i pięknie naszego kraju przypominały także pieśni wojskowe wspólnie zaśpiewane przez klasy jako podsumowanie Święta Odzyskania Niepodległości.

Mariola Stefaniak

„Koncert dla Niepodległej”

 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.