Smacznie, zdrowo i kolorowo czyli „Śniadanie daje moc”

Klasy I-III po raz kolejny włączyły się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W klasach odbyły się pogadanki na temat roli śniadania, które jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Uczniowie poznali piramidę żywieniową i zasady prawidłowego odżywiania.   Przy wsparciu dorosłych przygotowali również zdrowe śniadanie. Wyczarowali prawdziwe dzieła sztuki: sałatki warzywne i owocowe, soki ze świeżych owoców oraz zdrowe kanapki. Wspólnie przygotowane śniadanie sprawiło dzieciom wiele radości. Udział w akcji przyczynił się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i w szkole.

Wychowawcy klas I-III

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.