Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka

Już po raz kolejny uczniowie klas I-III świętowali obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka to radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Była to wspaniała okazja, aby przypomnieć wszystkim prawa dziecka i że obowiązkiem nas wszystkich jest ich respektowanie. To także okazja, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na trudną sytuację dzieci w różnych zakątkach świata, gdzie prawa nie są przestrzegane. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka uczniowie czytali wybrane punkty z Konwencji oraz omawiali ich zastosowanie i realizacje w życiu codziennym. Działaniom towarzyszyły także pokazy prezentacji multimedialnej, prace plastyczne oraz piosenki Majki Jeżowskiej. Dzięki temu dzieci uświadomiły sobie jak ważne są ich prawa i pomimo tego iż są mali trzeba je szanować i kochać.

Wychowawcy klas I-III

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.