Bezpieczne linki do stron dla dzieci

—————— Rok szkolny 2019/2020 ——————

Drodzy Wszyscy. Poniżej linki bezpiecznych stron dla dzieci. Zajrzyjcie, może to coś nowego co zaciekawi. 

Katalog stron – strony dla dzieci:

https://sieciaki.pl – Sieciaki.pl – poznaj bezpieczny Internet i dołącz do drużyny Siciaków Bezpieczna strona dla dzieci. Konkursy, komiksy, sondy, filmy i gry dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu.
http://wyspa.interia.pl/ – serwis dla dzieci od 5 do 10 lat, bajki, wierszyki, opowiadania o zwierzętach            i roślinach.
http://www.kraina-zabawy.pl/ – Kraina Zabawy to serwis poświęcony grom dla dzieci i młodzieży.
http://ciufcia.pl/ – serwis edukacyjny dla dzieci w wieku 2-6 lat. Zawiera gry i zabawy dostosowane  do dzieci w wieku przedszkolnym.
http://www.swierszczyk.pl/ – Świerszczyk – magazyn dla dzieci.
http://junior.reporter.pl/ – dzieci w sieci, informacje popularnonaukowe, recenzje gier i książek dla dzieci, porady na temat korzystania z komputera i Internetu, humor, forum dyskusyjne.
http://info.e-dziecko.eu/ – Strona dla Dzieci i Rodziców. Informacje na temat wychowania, żywienia  i edukacji Dzieci. Programy, gry i zabawy edukacyjne dla dzieci, puzzle, zagadki, testy.
http://www.krasnoludki.pl/ – Gry, bajki i zabawy dla dzieci, a także kolorowanki, krzyżówki, puzzle. Zabawy wielojęzykowe dla dzieci i nie tylko.
http://wierszobaje.blogspot.com/ – Blog zawierający edukacyjne wiersze i bajeczki dla dzieci.
http://www.misie.com.pl/ – sympatyczny serwis o misiach dla najmłodszych.
https://www.buliba.pl – Buliba.pl: Gry dla dzieci – Edukacyjne zabawy dla dzieci. Gry dla dzieci – Buliba.pl to wyjątkowe gry i piosenki dla dzieci, kolorowanki oraz zabawy online.
http://www.kolorowe-obrazki.pl – Na stronie można znaleźć obrazki do wydrukowania na drukarce    i pokolorowania.

http://www.konsumenckieabc.pl/ – strona internetowa przeznaczona dla dzieci i młodzieży. Każdy kto kupuje, zamawia, korzysta z usług – jest konsumentem – bez względu na wiek. Także ty. Konsument ma swoje prawa. Znasz je? Jeśli niedokładnie, poczytaj o nich na tej stronie.

Dzieci i przyroda:

http://dzieci.mos.gov.pl/ – Ministerstwo Środowiska dla dzieci, quizy, gry, puzzle, zagadki i porady o tematyce ochrony środowiska.
http://www.przyjaciel-foki.pl/ – Strona promująca akcję ochrony Fok szarych. Dla dzieci znajdują się tu gry i zabawy.

Ortografia dla dzieci:

http://www.dyktanda.net/ – Elektroniczne dyktanda online dla uczniów szkół podstawowych. Wejdź i rozwiąż dyktando za pomocą myszki! Wykorzystaj Internet do nauki.

Matematyka dla dzieci:

http://matematykadladzieci.pl – Gry matematyczne dla dzieci – tabliczka mnożenia, liczenie. Bezpłatny program zawierający gry matematyczne dla dzieci.
http://www.matzoo.pl – Strona do nauki matematyki. Szkoła podstawowa. Zadania z matematyki, tabliczka mnożenia.

http://klasoteka.pl – Witryna do ćwiczenia matematyki w przyjemny sposób.

Język angielski dla dzieci:

http://www.anglomaniacy.pl – Welcome to anglomaniacy.pl. This is a site for kids who are learning English as a foreign or second language. Young ESL students will find here lots of online …

Miejsca, które warto pokazać dzieciom:

http://www.parkminiatur.com/ – Park Miniatur w Inwałdzie, słynne budowle odtworzone w skali 1:25. międzi innymi Koloseum, Sfinks, wieża Eiffla, Wielki Chiński Mur, Big Ben.
http://www.park-ogrodzieniec.pl/ – Park Miniatur Ogrodzieniec jest jedynym miejscem w Polsce, gdzie można zobaczyć rekonstrukcje legendarnych zamków i warowni Jury Krakowsko-Częstochowskiej.
http://www.planetarium.torun.pl/ – planetarium w Toruniu, można zobaczyć kulę ziemska z perspektywy kosmosu a w Orbitarium skorzystać z urządzeń-zabawek; zasiąść za sterami sondy kosmicznej i własnoręcznie uruchomić odrzutowe silniki.
http://www.kopalnia.pl – kopalnia soli w Wieliczce, turystom udostępniono 3,5 km podziemnych chodników na głębokości 64-135 m. W wyrobiskach są kaplice, najpiękniejsza św. Kingi, podziemne jeziora, rzeźby i urządzenia sprzed setek lat.
http://www.juraparkbaltow.pl/ -Bałtowski Kompleks Turystyczny. Park Dinozaurów w Bałtowie to prawdziwy Dino Park pełen realistycznych dinozaurów sprzed milionów lat. Park. Ścieżki spacerowe podzielone są na odcinki, które reprezentują kolejne epoki geologiczne Ziemi, od kambru, do momentu pojawienia się człowieka w neolicie. Na terenie parku znajduje się również muzeum, w którym wystawione są skamieniałości z okresu jurajskiego, w tym między innymi tropy dinozaurów, znalezione w innych miejscowościach regionu świętokrzyskiego.
http://www.kadzidlowo.pl/ – Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego, można z bliska przyjrzeć się wilkom, rysiom, żurawiom czy bizonom, pogłaskać daniela lub konika polskiego. Zwiedzanie tylko z przewodnikiem.
http://www.fokarium.pl/ – Fokaruim na Helu, mieszka tu kilka fok szarych, karmienie odbywa się o godz. 11.00 i 14.00 i w sezonie letnim dodatkowo o 17.00. Przy fokarium istnieje muzeum z wystawą „Ssaki naszego morza”.
http://www.panoramaraclawicka.pl/ – Panorama Racławicka we Wrocławiu. Ma 114 m długości, tworzy zamknięty krąg, u którego stóp usypano sztuczny teren co wraz ze specjalnym oświetleniem przenosi widza w inny czas.
http://www.lesnygrod.pl/ – Leśny Gród w Milówce koło Żywca, magiczny zakątek obsadzony ciekawą roślinnością i ozdobiony drewnianymi rzeźbami o tematyce słowiańskiej oraz nawiązujących do kultury Majów, Azteków i Inków, a także postaci zaczerpniętych z baśni. W grodzie żyje wiele zwierząt: pawie, bażanty chińskie i tybetańskie, strusie emu, króliki i kozy miniaturowe. Dla dzieci przygotowany jest ciekawy plac zabaw.
http://www.bpn.com.pl/ – żubry w Białowieży, stado liczy około 400 sztuk i swobodnie żyje w rezerwacie będącym częścią Białowieskiego Parku Narodowego.
http://www.lesnypark.pl/ – Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu w Beskidzie Śląskim, można podziwiać, głaskać i karmić dzika zwierzynę. inne atrakcje to stacja ptaków drapieżnych, plac zabaw i bajkowa aleja

https://explore.org/livecams – Kamery na żywo. Można zobaczyć świat przyrody……….

Komentarze są wyłączone.